גרין מייל

הצגה מס' 2

למנויים ומכירה חופשית

גרין מייל

מאת ובבימוי: עירד רובינשטיין שחקנים: איצו' אביטל, עמית אפשטיין, אלירן הרוש/ארז קנטור, עופר זוהר, תום חגי/תום גרציאני, אורן כהן/ירמי רייך, תמר לוין, אורה מאירסון, ניר מנקי, יונתן צ'רצ'י, אמיר קריאף, ניצן רוטשילד

דרמת מתח אפלה וסוחפת על פי ספרו של סטיבן קינג

תקופת השפל הגדול בארצות הברית. אגף ה' בכלא קולד מאונטן הוא אגף ההוצאה להורג. רצפת הלינוליאום הירוקה מעניקה לאגף את שמו – גרין מייל, "המייל הירוק". זהו המייל האחרון שבו צועדים הנידונים למוות, ובקצהו – הכיסא החשמלי.

פול אדג'קומב, מפקד האגף, מנהל אותו בקשיחות הכרחית וברגישות כלפי האסירים הנמצאים בסוף חייהם.

השגרה הזו מופרת בוקר אחד, כשלאגף מגיע אסיר חדש: ג'ון קופי, שחור עצום ממדים ורפה שכל, שהורשע באונס וברצח של שתי ילדות. לאחר משפט מהיר הוא נשלח ישירות לאגף ה', אך במהלך שהותו שם מגלים הסוהרים שכמו הנסיבות אשר הובילו להרשעתו, קופי הוא הרבה יותר מורכב מהנראה לעין. לאט-לאט נחשפת פרשייה אפלה של אימה, כישוף וגאולה, שתשנה את חייהם של הסוהרים והכלואים באגף כאחד.

הספר זכה להצלחה רבה בעולם וב-1999 עובד לסרט קולנוע בכיכובו של טום הנקס. הוא עולה כאן לראשונה בעיבוד בימתי.

הביקורות מהללות

עיבוד של רומן המתרחש בדרך אל הכסא החשמלי הופך בידי הבמאי עירד רובינשטיין ושותפיו ליצירה לחוויה סוחפת שמפיקה מן המורבידי - בעזרת השחקנים ובראשם עופר זוהר ואמיר קריאף - גם יופי וגם כאב

״גרין מייל״, שהיה גם לסרט מצליח, מתרחש בטווח שבין החיים למוות, במדור הממתינים להוצאות להורג בבית כלא אמריקאי בימי השפל הכלכלי.

סיפור לא מעכשיו ולא מכאן (גם אם בישראל הוצאות להורג, רשמיות ולא רשמיות, הן נושא המרחף באופן מאיים באוויר). זה מסוג הנושאים, ומרחבי ההתרחשות, שקשה להעלות באופן משכנע על הבמה, ובוודאי שקשה לרתק בהם.

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס