בעלה של אישתי

בעלה של אשתי

שני גברים נשואים לאותה אישה במשך חמש שנים, מבלי לדעת על כך דבר.  היתכן? – ובכן, –יתכן... כאשר האישה עובדת כדיילת ברכבת והיא מחלקת את זמנה בין הבעל הסלובני בלובליאנה לבין הבעל הקרואטי בספליט – יומיים לכל אחד. ואז.. מוצא הבעל הסלובני את תעודת הנישואין של אשתו בבטנת מעיל החורף שלה ולתדהמתו מסתבר שיש לה בעל נוסף. הוא לא מגלה לה שסודה נחשף, אך מחליט לנסוע לספליט לפגוש את "בעלה של אשתו". ועתה, משנפגשו, עליהם להחליט כיצד ימשיכו את חייהם מכאן. יריבות קומית מתפתחת בין השניים כאשר הם נלחמים על הזכות להיות בעלה של אשתם. קומדיה זו הוצגה לראשונה בזאגרב ב-1991. המחזה תורגם לסלובנית, סלובקית, גרמנית, אנגלית, פולנית, ספרדית, אלבנית, רוסית וצ'כית והועלה עד כה בלמעלה מ- 22 הפקות. מירו גאברן הוא סופר ומחזאי קרואטי בן זמננו, ספריו ומחזותיו תורגמו ל-35 לשונות ומחזותיו הועלו ברחבי העולם בלמעלה מ-200 הפקות.

בעלה של אשתי – ביקורות- מרוכז

"אשר לביצוע – הכול מלוהק ומשוחק יפה, כמו שצריך. עמי סמולרצ'יק בתפקיד לוקה שיחק דמות מאור מורכבת ומגוונת, כאדם קצת היסטרי, קצת רציונלי, וגם כמובן מצחיק. פיני קידרון בתפקיד טוני, הבעל השני, עיצב דמות יותר מאוזנת ותכליתית לגבי הצרוף אישה ושני בעלים והכורח להשלים עם המציאות כמו שהיא. צל"ש נוסף מגיע גם לשיפי אלוני בתפקיד האישה אווה המתמודדת עם כול מיני מצבים. היא מעמידה פנים כאילו כול הסיפור על בעלים הוא שקרי, אבל לבסוף מודה שזו האמת, וחוזרת להיות 'בעלת הבית', כדמות שיש בה אופי ונוכחות וגם יכולת להתעלף כשצריך. אשר לבימוי – יש קומדיה. שעה ועשרים של תיאטרון מרשים" ( בן עמי פיינגולד)

"מומלץ. מרגש.  נועה ללב. מצחיק. יופי של הצגה. משחק וליהוק נהדר" (שרית יוכפז)

מה קורה ששני בעלים מגלים שהם נשואים לאותה אישה. פיני קדרון ועמי סמולרצ'יק שעושה שמח על הבמה. בשתי הסצנות הראשונות הבעלים המתוודים זה לזה, רבים בניהם מי יזכה בה, מי יוותר וגם כועסים עליה יחד. בסצנה השלישית מגיחה שיפי אלוני וגונבת לכולם את ההצגה, במשחק קליל, זורם, עם בטחון עצמי מפתיע לאישה בוגדת עם המון תעוזה וחוצפה!!! היידה שיפי!!! ( אודליה צדוק)

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס