קונצרט מחווה לאלמה רוזה

"קונצרט מחווה לאלמה רוזה"

יום א' 28.5.19 בשעה 20:30

התזמורת משחזרת את היצירות שניגנה התזמורת של אלמה רוזה, לצד סיפורה יוצא הדופן בימי מלחמה העולם השנייה. הקונצרט יפתח את אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ו, בסימן כורחה של הרוח והגבורה הנשית בצל המוות.

אלמה רוזה היא כנרית יהודייה, מחוננת שהקימה את תזמורת הנשים באושוויץ וניצלה כך מבלוק הניסויים הידוע לשמצה של ד"ר מנגלה. אלמה יכולה היתה לברוח מאירופה הכבושה, ובהמשך באושוויץ להציל את חייה שלה, אך משיכתה העזה למוזיקה, האמונה של האליטה שלא יאונה להם כל רע והרצון להציל נשים אחרות- הן שהכריעו אותה והפכו אותה לגיבורה קלאסית- עד למותה באושוויץ.

לאחר שהקימה את תזמורת הנשים, עיבדה בלילות אלמה את היצירות הקלאסיות כך שיתאימו לכלי נגינה נוספים רבים ככל שיכלה, כדי להגדיל למקסימום את מספר הנגניות בתזמורת. המוזיקה הפכה להבטחה לחיים- כל עוד ניגנו, לא נשלחו לתאי הגזים. עד מותה בשנת 1944 במחנה, לא נשלחה אף אחת מחמישים חברות התזמורת לתאי הגזים.

הקונצרט יכלול קטעי נגינה מרגשים שניגנה תזמורת הנשים באושוויץ וקטעים שנגנה אלמה בילדותה עוד בוינה וילווה במצגת המספרת את סיפורה המדהים של אלמה רוזה וקטעי נגינה המשחזרים את נגינתה שלה עוד כילדה יחד עם אביה, הכנר הידוע וקטעים שניגנה תזמורת הנשים באושוויץ.

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס