תמונת מופע: כנר על הגג

כנר על הגג

פסטיבל מחול 2021
היכל התרבות כרמיאל
חמישי, 29 יולי 2021 בשעה 16:30
משך 120 דקות
מחיר 99 עד 140 ₪

פרטי האירוע

 

בשנת 2008 בצעד אמיץ החליטו הרקדנית והמנהלת האמנותית של בית הספר לבלט, נדיה טימופייבה והמנכ"לית, מרינה נאמן, על הקמת להקת בלט ירושלים, גוף מקצועי חדש בבירת ישראל.

כחלק מתפישת עולם שמבקשת ליצור אינטגרציה בין מורשת הבלט הקלאסי ליצירה ישראלית מקורית ומתחדשת.

להקת 'בלט ירושלים' יוצאת זו הפעם הראשונה שהיצירה תעלה בפסטיבלי מחול  בארץ ובעולם , את  הבכורה של 'כנר על הגג'  ('Fiddler On The Roof' ). יצר עבור הלהקה הרקדן/כוריאוגרף איגור מנשקוב (  Egor Menshikov) . זו הייתה עבודתו הראשונה באורך מלא ומצפייה בכמה עבודות קצרות קודמות שלו ולאור השלמת עבודה מושקעת זו, נראה שללהקת 'בלט ירושלים' עוד נכונו הפתעות פרי עבודתו של כוריאוגרף מבטיח בלהקת הבית שלו.

המחזמר עובד על פי סיפוריו של שלום עליכם 'טוביה החולב'  ('Tevye the Dairyman',)והיצירה  "כנר על הגג"  הפכה ללהיט  בעולם כולו וזכתהה לעיבודים לקןלנוע ולבמה,. העלילה של משפחת טוביה החולב ושבע בנותיו מתרחשת על רקע עיירה במזרח אירופה שמיטיבה לשקף את התמורות החברתיות-פוליטיות והכלכליות שעברו על יהודי מזרח אירופה  שידעו פרעות, קונפליקטים של דור המתמרד נגד המסורת ומסתיים בהתפרקות המבנה המשפחתי.

הסיפור , והלהיטים כמו 'לו הייתי רוטשילד' הפכו לחומרים מהם התקבע דימוי היהודי בגולה בעיני צופים שלא הכירו תמונה מורכבת יותר של היהדות בעידן טרום השואה. כמאה שנים אחרי, הסיפור של 'טוביה החולב' עובד מחדש לבמה והפעם כיצירה כוריאוגרפית.  

"כנר על הגג" של בלט ירושלים היא יצירה משובבת נפש, מעדן לאוהבי סוגת המחול הניאו-קלאסי העכשווי וגם למי שיצפה ללא היכרות מוקדמת עמה. זו תעודת בגרות חשובה שראויה להכרה ותמיכה.

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישה כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים